Translate

wtorek, 22 października 2013

Start RazemRock Blog

Większość przejawianych przeze mnie aktywności internetowych przygotowywana była w języku angielskim, który jest dużo bardziej powszechny od mojego rodzimego języka. Nie sposób również nie zauważyć, iż większość nowinek dotyczących gitar, wzmacniaczy gitarowych, czy wszelkiej maści elektroniki znajdującej się na drodze „gitara – głośnik” pojawia się w języku... angielskim. Stąd, pokrótce, język angielski...

Aktywność na ważkich, zagranicznych forach internetowych, Facebookowy Fun Page, strona internetowa – www.razemrock.com, a niedługo również kanał YouTube są i będą prowadzone w języku angielskim. Nie twierdzę, że polskie fora kuleją, jednak ich poziom specjalizacji (w kierunku na przykład budowy gitar, obiektywnej recenzji sprzętu muzycznego, elementów wchodzących w skład gitary elektrycznej i całej reszty inwentarza niezbędnego rozwijającemu się muzykowi) jest zdecydowanie niższy od zagranicznych. Ten problem ogranicza perspektywy rozwoju muzycznego młodych ludzi i stawia ich w sytuacji gdy muszą wyławiać informacje z popularnych periodyków muzycznych, których obiektywność pozostawia wiele do życzenia. Trzeba jeszcze wiedzieć, które informacje należy odrzucić, gdzie jest granica pomiędzy recenzją a reklamą, czy redaktor piszący wie co robi (czy tylko pisze). Te wszystkie i wiele innych aspektów sprawiły, że zobaczyłem pewną lukę polskojęzycznego internetu, w której z przyjemnością się uplasuję.


Jeżeli macie taką potrzebę, ochotę, jesteście ciekawi co będę przedstawiał, to wchodźcie, czytajcie, oglądajcie, odwiedzajcie FunPage’a, stronę internetową, wykazujcie sie aktywnością i sami przedstawiajcie swoje pomysły, komentujcie, podsuwajcie mi tematy, które chcecie bliżej poznać. W końcu to właśnie jest dewiza RazemRock – „Let’s rock together”.

1 komentarz: